Увага акція!

Відвідувачам сайту - знижка 10%
Для того, щоб отримати знижку необхідно попередньо записатись на прийом до лікаря зателефонувавши за телефоном 8 (0352) 43-06-01 та повідомити адміністратора про те, що ви дізнались про нас знайшовши наш сайт.

Контактна інформація

вул. Князя Острозького 45.
Україна, м. Тернопіль, 46000
+38 097 67 309 41

+
Найсучасніші технології

Рекомендації щодо індивідуальної гігієни у дорослих

Погана гігієна порожнини рота є вагомим фактором ризику виникнення карієсу, захворювань пародонту і слизової оболонки порожнини роту, а раціональний догляд за порожниною рота із застосуванням засобів, гігієни порожнини рота, що спрямовані на профілактичну дію значно знижує виникнення і розвиток стоматологічних захворювань.

Використовуючи сучасні засоби для видалення зубного нальоту з поверхні зубів, не можна не враховувати метод, за допомогою якого це відбувається. В наш час відомі різні методики видалення зубного нальоту, але, враховуючи індивідуальні особливості порожнини рота, ми рекомендуємо Вам найкращий метод, за допомогою якого буде отриманий гарний очищаючий ефект.

Метод Леонардо. Зубну щітку встановлюють перпендикулярно до поверхні зубів, виконуючи вертикальні рухи тільки у напрямку від ясен до коронки зуба: на верхній щелепі зверху вниз, на нижній щелепі знизу вверх. При таких рухах вдається уникнути пошкодження ясен. Вестибулярні поверхні чистять при зімкнутих зубах, жувальні — очищають рухами вперед-назад.

Метод Стілмана. Головку зубної щітки розташовують так, щоб кінці щетинок лежали частково на яснах і частково на пришийковій частині зуба. Щетинки знаходяться під кутом 45° до осі зуба і натискають на край ясен до видимої анемічності ясен, при цьому щітці придають слабкі обертові рухи. Рухи зупиняють для відновлення кровоточу в яснах. Так повторюють кілька разів. Для того, щоб очистити язикові поверхні передніх зубів верхньої і нижньої щелеп, щітку ставлять паралельно осі зуба, причому так, щоб зуб і маргінальна частина ясен знаходилися між пучками щетинок. Жувальні поверхні молярів і премолярів очищають щетинками, направленими перпендикулярно до оклюзійної поверхні.

Метод Басса. Щетинки повинні знаходитися під кутом 45° до осі зуба, при цьому кінці щетинок частково проникають в ясеневу борозну і міжзубні проміжки. При чистці проводять вібруючі рухи назад-вперед без переміщення кінців щетини. Тут є можливість виконати ряд помилок: неправильна постановка головки зубної щітки до поверхні зуба і ясен, неправильні рухи при чистці, тобто перехід вібруючих рухів у горизонтальні. Внутрішні поверхні очищають таким способом. Жувальні поверхні, як і при інших методиках, очищають, рухаючи зубну щітку вперед і назад. Метод рекомендується дорослим.

Метод Фонеса. Щетинки зубної щітки ставлять перпендикулярно до вестибулярної поверхні зуба. Зубні ряди зімкнуті. При чистці виконують кругові рухи. Таким чином, одночасно очищаються вестибулярні поверхні зубів верхньої і нижньої щелеп. Язикові поверхні зубів верхньої і нижньої щелеп очищаються почергово — на верхній і нижній щелепі при відкритому роті круговими рухами. Жувальні поверхні очищаються також круговими рухами. Цей метод особливо рекомендується особам, що мають патологію пародонту, так як він дає можливість провести ідеальний масаж ясен. Метод рекомендується дітям і дорослим.
Слід пам’ятати, що для повного видалення зубного нальоту з кожної поверхні зуба необхідно зробити в середньому 10 парних рухів щіткою.

Зубні пасти

Зубні пасти володіють такими перевагами — компактність, портативність, пластичність, гарні смакові якості.
Вимоги до зубних наст — вони повинні бути нейтральними, володіти очищаючою і поліруючою дією, мати приємний запах, смак, охолоджуючий і дезінфікуючий ефект, бути нешкідливими й володіти лікувально-профілактичною дією.

Ополіскувачі

Це допоміжні засоби гігієни порожнини рота.
Вимоги до зубних ополіскувачів: вони повинні:
повністю елімінувати зубний наліт;

  1. викликати такі зміни в бактеріях зубного нальоту, що попереджують виникнення патологічних змінв порожнині рота;
  2. мати приємний смак і довготривалий освіжаючий ефект;
  3. не повинні приносити шкоди зубам і слизовій оболонці порожнини рота.

Використання зубної щітки дозволяє очистити лише 3 з 5 поверхонь зуба. Інші дві важкодоступні поверхні (апроксимальні) потребують особливого догляду. Тому після кожного прийому їжі, або 1—2 рази в день слід очищати міжзубні проміжки флосами з метою більш ретельного видалення зубного нальоту і харчових залишків.

Зубні нитки

Нитка-флос для чистки міжзубних проміжків складається як мінімум із одного волокна, яке підлягало витяжці при виготовленні для підвищення міцності і покрито шаром матеріалу, що підвищує коефіцієнт тертя. Існує декілька різновидів зубних ниток, що відрізняються вмістом і будовою: просочені воском (парафіном), або воском із фтором, без воску, зі слабкою восковою пропиткою, тощо. Крім того випускаються суперфлоси, що володіють помірною абразивною дією, що сприяє кращому видаленню нальоту, вони ефективні для видалення під’ясеневих зубних відкладень. Дослідження показали, що суперфлоси гарно вбирають в себесерозно-гнійний ексудат із зубо-ясеневих кишень і на 62% ефективніші за стандартні зубні нитки. Суперфлос складається з 3 частин: пружної частини — для кращого введення під протези, міжзубні проміжки; губчатої частини — для чистки широких міжзубних проміжків і зубних протезів; звичайний флос — для вузьких міжзубних проміжків. Він являється ідеальним для пацієнтів з мостоподібними протезами, шипами, коронками, що утруднюють нормальне введення звичайного флоса, а також при захворюваннях пародонту для очистки міжзубної борозни.

Правила очистки зубів флосом:

1. Із касети витягується 30—40 см нитки.

  1. Більша частина флосу намотується на середній палець лівої руки.
  2. Інша частина флосу намотується на середній палець правої руки таким чином, щоб проміжок питки між пальцями був довжиною 10 см.
  3. Повільно і обережно вводять в міжзубний проміжок і потім натягують біля основи ясеневої бороздки, щільно притискаючи до поверхні зуба.

Йоршики

Для кращої очистки використовуються йоршики, що складаються із ручки і робочої ворсистої частини. Йоршик дозволяє очистити міжзубні проміжки від залишків їжі і зубного нальоту обернено-поступальними і коловими за годинниковою стрілкою рухами. Ворсинки йоршика масажують ясна. Важливо, щоб розмір ворсинчастої частини йоршика відповідав розміру міжзубного проміжку.

Іригатори

Кожного дня на зубах утворюється плівка зубного нальоту, що акумулює бактерії, які мають тенденцію швидко розвиватися на поверхні зубів. Клінічно доведено, що щоденна чистка зубів і використання зубної нитки не являється достатнім для підтримання ясен і зубів в здоровому стані. Іригатор дає можливість видалити залишки їжі, м’який зубний наліт з важкодоступних місць порожнини рота, з міжзубних проміжків, з під мотоподібних протезів, імплантатів і ортодонтичних замків. Електрогідромасажери дозволяють провести іригацію порожнини рота (слизової оболонки, парадонта і зубів). Це можливо завдяки постійному або пульсуючому струмені теплої води під тиском. Подається струмінь теплої води через наконечник, тиск створюється компресором (2—10 атм). До води, що подається під час іригації, додають лікарські засоби, ароматичні речовини і відвари лікарських трав. Можна використовувати як в домашніх, так і в стаціонарних умовах.

Гідромасаж володіє очищаючою, масуючою дією, лікувальним ефектом (хлоргексидин, фурацилін, етакрідина лактат, ромазулан, сангвиритин, хлорофіліпт, календула та ін.). Час процедури на ясна однієї щелепи 5—10 хв., в домашніх умовах щоденне застосування гідромасажу протягом 30 днів, 4 курси на рік.

Ендодонтичне лікування частіше проводиться під знеболенням. Блокується лише больове відчуття, залишаючи тактильне. Після закінчення цього періоду може з’явитися відчуття незручності та тиску в ділянці лікованого зуба. Якщо біль значний, необхідно про це повідомити лікарю і прийняти знеболюючі препарати.

Якщо кореневі канали залишені відкритими, є гнійне виділення, рекомендується полоскати порожнину рота теплим гіпертонічним розчином.

Під час вживання їжі в порожнину рота вкладають невелику ватну кульку, потім її треба витягти і добре прополоскати порожнину рота.
Після пломбування каналу протягом декількох діб можливі неприємні відчуття в ділянці лікованого зуба. Це пов’язано з біологічною реакцією організму на наявність пломбувального матеріалу в канал зуба, а також рівнем інфікованості оточуючих корінь тканин. Після пломбування каналу зуб покривають тимчасовою пломбою. Рекомендують не вживати їжу або пити протягом перших годин після лікування та зменшити жувальне навантаження на ліковану сторону.

Перед та після ендодонтичного лікування необхідно проводити рентгенологічне дослідження довжини кореня зуба та якості пломбування каналу. Необхідно дотримуватись графіка, складеного лікарем, і вчасно проводити рентгенологічний контроль лікованого зуба.